Cyber-Warrior Misyonunu Tamamladı.

1999 yılında kurulan ve farklı bir isimle siber dünyadaki faaliyetlerine başlayan, 2003 yılında Cyber Warrior ismiyle uluslar arası boyut kazanan Türkiyenin köklü hacker gruplarından Cyber-Warrior ekibi misyonunu tamamladığını duyurdu.

Cyber-Warrior kimdir?

Cyber-Warrior tamamen Türk milletinin menfaatleri doğrultusunda hizmet veren, pornografik, bölücü, silahlı kuvvetler ve Türkiye karşıtı siteleri hedef alan Hacktivist bir Türk hacker grubudur.

Neler yaptılar?

Türkiye İçin;

 • Adını 4 Temmuz 2003 tarihinde yaşanan, wikipedia.org ve çeşitli kaynaklarda Çuval Olayı diye geçen, 11 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun ve Türkmen mihmandarlarının Irak’taki işgal kuvvetlerinin bir parçası olan Amerikan 173. Hava İndirme Tugayı’na bağlı askerlerce ve yanlarında peşmergelerin de bulunduğu bir şekilde sürpriz bir baskın sonucu derdest edilmeleri ve başlarına çuval geçirilmek suretiyle götürülüp 60 saat süresince alıkonularak sorguya çekilmesi olayı üzerine harekete geçen ve tam 1500 ABD sitesini hackleyen Cyber-Warrior ekibi yaptığı bu saldırı ile adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştı.
 • Dünya hackerları arasında en iyilerden olarak bilinen ve Türk sitelere özellikle resmi kurum sitelerine savaş açan brezilya’lı hackerların saldırılarına karşı; toplam 6 Akın (saldırı) düzenleyen Cyber-Warrior ekibi, 10.000 den fazla Brezilya sitesini hackledi. Bu saldırılar sonucu brezilya en çok hacklenen ülkeler sıralamasında 1. sıraya yükseldi.
 • Devletler ve terör örgütleri hakkında ele geçirdikleri gizlilik derecesi yüksek belgeleri ilgili makamlara ulaştırdıklarını duyurdular.

İnanç ve Ahlaki Değerler İçin;

 • Misyonlarına en çok ters düşen ve islama en büyük zararı veren sitelerden biri olan ilhanarsel.org web sitesini zamanında hackleyip bir çok İslam düşmanını ağlatıp zırlatmışlardı. bkz;
 • 2003 yılında yaptıkları saldırılar ile bir çok satanist web sitesini internet aleminden temizlediler.
 • İnanç ve Ahlaki değerleri yükselten sitelere ücretsiz güvenlik desteği programı başlattılar.
 • Hz. Peygamber (A.S.)’a İfade özgürlüğü adı altında karikatürler yolu ile saldıran başta Danimarka olmak üzere birçok Avrupa sitelerine hilal seferleri (saldırıları) düzenlediler, bir çok siteyi Hacklemenin yanı sıra Sosyal Mühendislik yöntemi ile Servislerini engellediler, parasal kaynakları (reklam anlaşmalarını) iptal ettirdiler. 8 Nisan 2006 Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Ordu-yu Hümayun Adlı Operasyonel TIM büyük çoğunluğu Danimarka, Fransa olmak üzere 2.587 Avrupa sitesini hackledi.
 • Misyonerlik faaliyetleri sürdüren katolikcemaati.com alan adını hackleyerek bu siteyi internetten temizlediler.
 • Grubun kara listesine giren, İslam’ın yüce peygamberine iğrenç karikatürleri ile saldıran, tüm İslam aleminin nefret ve lanetini kazanan, Yüzlerce Hack grubunun hedefinde olan www.drawmohammed.com alan adını ele geçirerek, ebediyen CW Topraklarına dahil ettiler. Bu site karikatür krizine sebep olan en hit siteydi.

Hack Dünyası İçin;

 • Misyon ve çizgileri ile Türk hack dünyasının %90 ‘ına ekol oldular, Türkiye’ye Hack kültürünü yerleştirerek yüzlerce Hack sitesinin açılmasına vesile oldular.
 • O yılların en popüler hacking tekniği olan permission açıklarına karşı CyberSpy5 server Hack Script’ini geliştirdiler.
 • Permission ve güvenlik önlemleri tam yapılandırılmış olsa bile sunucudaki asp dosyalarının kaynak kodlarını gösteren CyberEye Script’ini geliştirdiler.
 • Türkiyenin ilk XSS Scanner’ını, Dünyanın ilk RFI Scanner programını yaptılar.
 • Dünya’nın ilk ve tek MAC Adres değiştirme programı olan CW Mac Adress Changer programını geliştirdiler.
 • İlk defa hacking içerikli bir site olarak Byte dergisinde editörün favorisi seçildiler.
 • Türkiye’nin ilk hacking ve bilişim korsanlığı kitabı Security bölümü yöneticileri tarafından yazıldı.
 • Online Eğitim sunan ilk Siber Akademi “Cyber-Academy” hayata geçirdiler.

Kurumsal Güvenlik İçin;

 • Cyber Security bünyesinde gov.tr ve pol.tr gibi birçok resmi kuruma ücretsiz güvenlik desteği sağladılar.

Not: yukarıdaki veriler https://www.cyber-warrior.org/SuccessHistory.asp adresinden elde edilmiştir, bazı bilgilerin kesinliği olmamakla birlikte sadece iddiadan ibarettir.

Cyber-Warrior hakkında daha fazla bilgi için;

Resmi web sitelerine koydukları yazıdan da anlaşılacağı üzere forum tekrar açılmayacak gibi duruyor, tamamen silinmiş.

SpySecurity.net Yorumu

Hackinge meraklı arkadaşlar için önerimiz, 2021 yılına kadar faaliyette olan ve günümüz hack grupları arasında üst düzey aktiflik oranı ile boy gösteren, bünyesinde (pek aktiflik gösteremeseler bile) zeki ve yetenekli bilişim uzmanları barındıran SpyHackerZ grubuna dahil olmalarıdır. Hacker olmasanız bile Spyhackerz’in üyelerine sunduğu fırsatlar ile forumda çeşitli ticaretler yaparak kendi paranızı kazanabilmektesiniz.

Aynı zamanda kaliteli dökümanlar ve kendini kanıtlamış yetenekli hacker yönetim kadrosuna sahip vvhack.org’u da unutmamak gerekiyor, size çok fazla şey katacaktır.

Emin olun bu iki Siber Güvenlik & Hacking topluluğu (spyhackerz.orgvvhack.org), sabahtan akşama kadar boş konuların konuşulduğu ve bilişim sistemleri konusunda 0 bilgiye sahip (dalga geçmiyoruz gerçekten hiçbir bilgileri yok!) boş insan kalabalığının bulunduğu çakma, taklitçi hacker sitelerinden çok daha fazla şey katacaktır sizlere.

(Elbette amacınız boş işlerle uğraşmaksa taklitçi grupları tercih etmeniz herkesin yararına olacaktır, boşa kalabalık etmemiş olursunuz.)

Cyber-Warrior ekibine sivil hayatlarında başarılar diliyoruz. Umarız her şey gönüllerince olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu